fbpx

Pizza z Nico Palladini!

pizza

Data

02/02/2024

Godzina:

18:00

Cena biletu

230,00 

Pizza Pizza Pizza. Najpopularniejsze danie świata, której sekrety odkryje rodowity Włoch Nico Palladini. 4 strony narodowej potrawy z półwyspu apenińskiego od ciasta, sosu, aż po dodatki. Delizioso!
1. Pizza fritta (smażona) tradycja z regionu Kampania. Małe calzone street foodowe z nadzieniem z serów ricotta i provola wraz z salami i pomidorami pelati.
2. Pizza klasyczna Focaccia, każdy ją zamawia w restauracji ale mało kto wie jak się szykuje i jakie są różnice pomiędzy pizzą a focaccią. Focaccia podana z oliwą grubą solą morską a rozmarynem.
3. Pizza Napoletana – każdy marzy aby poznać sekrety przygotowanią tej
wyjątkowej wersji pizzy. Dużo informacji na temat przygotowania i reguły do
przestrzegania aby wynik zaskoczył smakiem i wyglądem. Serwowana będzie z
sosem pomidorowym, mozzarellą di Bufala, oliwą i bazylią.
4. Pizza con le patate alla Romana – ciasto ciut inne niż do neapolitańskiej ale tu
króluje połączenie składników które będą podane na naszej pizzy. Ziemniaki
gotowane pokrojone w cienkie plasterki, mozzarella, oliwa, rozmaryn.
Nico Palladini: Urodzony w Rzymie. W Polsce mieszka od 13 lat. Od lat z pasją zajmuje się kuchnią swojego kraju, a od 2012 roku wszystkich tajników kuchni włoskiej uczy tu w Polsce. Początkowo współpracował z Republiką Słoneczną w Poznaniu, następnie przeniósł się do Warszawy i z dużym sukcesem rozpoczął współpracę z Instytutem Sztuki Kulinarnej / Skład Bananów. Współpracuje również z Włoską Akademią Kulinarną w Warszawie, ze Studiem Kulinarnym Cookiness we Wrocławiu, Baccaro i Book&Cook w Łodzi i innych.
Jego pasja są również wina, od 2023 roku jest certyfikowanym sommelierem.
Prowadzi warsztaty z klasycznej kuchni włoskiej, z regionalnej, warsztaty z połączeniem potraw i wina. Z wielkim sukcesem prowadzi od kilku lat warsztaty “domowe makarony”, uwielbia też  kuchnię śródziemnomorską, uczy przygotować pizze i focaccie.

Rezerwacja miejsca

Sorry, Event Expired

Prowadzący: Nico Palladini

  • Studio Kulinarne Zmokła Kura
Udostępnij wydarzenie
Dodaj do kalendarza