17/09 Warsztaty kulinarne dla dzieci – SUSHI

Tym razem dzieci zwiną japońskie rolki i przygotują prawdziwy azjatycki bulion. Młodzi kucharze dowiedzą się kim jest Jiro, co to jest ramen, jak ugotować idealny ryż do sushi, jak przygotować sos teriyaki oraz jak posługiwać się pałeczkami i makisu. W części praktycznej wyrobią nigiri i poznają różnicę między sushi maki a uramaki. Zajęcia pełne będą japońskiego aromatu i manualnych wyzwań. Zajęcia zakończy wspólna degustacja. 

Godz. 11.00
Koszt: 45zł/ os
Zapisy: akademia@zmoklakura.pl
Informacje: 502 090 507
 

22/09 Warsztaty kulinarne dla dzieci – 1 dzień jesieni
Pierwszego dnia kalendarzowej jesieni odbędą się warsztaty kulinarne pod hasłem: „Dynia nie taka straszna, jak ją malują”. Dzieci poznają rodzaje dyni oraz sposoby jej wykorzystania w kuchni tak na słodko jak i na wytrawnie. W ramach części praktycznej dzieci upieką ciasto czekoladowe z dynią i wspólnie ugotujemy aksamitną zupę dyniową z mleczkiem kokosowym.

Zajęcia zakończy wspólna degustacja. 

Godz. 17.00
Koszt:35zł/ os
Zapisy: akademia@zmoklakura.pl
Informacje: 502 090 507

 

24/09 Warsztaty kulinarne dla dorosłych – burgery

Zapraszamy do naszego studia dorosłych fanów burgerów. Wiele osób, które znało ich smak z nieistniejącej już Kawiarni Zmokła Kura, uznawała je za najlepsze burgery w mieście. Wówczas nie mogliśmy opowiedzieć o wszystkim. 24 września przywołamy te smaki. Przygotujemy i „rzucimy mięsem”, idealnie skrojoną i wysmażoną wołowiną z jej najlepszej części. Przygotujemy sosy i czatneje, które podkreślą smak mięsa. A całość zaczniemy od wypieczenia idealnych buł do burgerów..

Na koniec zasiądziemy do wspólnej degustacji popijając tym co do burgerów pasuje najlepiej. 

Godz. 17.00
Koszt: 150zł/ os
Zapisy: akademia@zmoklakura.pl
Informacje: 502 090 507

 

28/09 Warsztaty kulinarne dla dzieci – Tarte Flambee

W ramach zajęć dzieci dzieci poznają tajniki placków z czterech krajów: Włoch, Francji, Węgier i Meksyku. Podczas części praktycznej przygotują tarte flambee. Chrupiące, cienkie ciasto wraz z słuszną, przygotowaną od podstaw przez dzieci garścią oryginalnych składników. Zajęcia jak zawsze zakończy wspólna degustacja.

Godz. 17.00
Koszt:35zł/ os
Zapisy: akademia@zmoklakura.pl
Informacje: 502 090 50
7